uprawa-pieczarek-8

Uprawa pieczarek

9.00 avg. rating (80% score) - 1 vote

uprawa-pieczarek-8Dla wszystkich amatorów grzybów, ciekawym pomysłem może okazać  się uprawa pieczarek w domu. Jest to dziecinnie proste i daje niemalże 100% gwarancję powodzenia.
Zaczynamy od zamówienia przez internet specjalnie skomponowanego zestawu zawierającego substrat przerośnięty grzybnią pieczarek, worek zawierający ziemię do przykrycia i instrukcję uprawy. Przesyłka dostarczana jest w kartoniku, w którym prowadzimy później uprawę. Skoro mamy już wszystko, podłoże przerośnięte grzybnią pieczarek przykrywamy ziemią z zestawu, która jest mieszanką ziemi ogrodniczej,  torfu oraz węglanu wapnia. Uprawę podlewamy, pamiętając o tym każdego dnia i utrzymujemy ją w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni, ani nie spada poniżej 12 stopni. Na pierwsze zbiory będziemy musieli poczekać około czterech tygodni- do czasu aż osłona pod kapeluszami zacznie się łuszczyć.
Domowa uprawa pieczarek nie jest uciążliwa, ani wymagająca. Nie potrzebuje nawet światła, więc możemy ją prowadzić gdziekolwiek, chociażby w piwnicy. I co najważniejsze, możemy to robić przez cały rok.

Pozostałe artykuły związane tematycznie z gotowaniem:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy witryna powinna być częściej aktualizowana?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt:

Emailpawel32[malpa]wp.pl
Tel(028) 371 97 29
MiastoZielona Góra

Kategorie:

Komentarze: