psychologia-dieta-3

Psychologia dieta

6.00 avg. rating (65% score) - 1 vote

psychologia-dieta-3Wpływ odpowiedniego sposobu odżywiania się na naszą psychikę został już dawno udowodniony przez naukowców. Sprawdźmy więc teraz co możemy zyskać dzięki odpowiedniej diecie, a co stracić. Wbrew pozorom, poza naturalną różnicą wyglądu fizycznego, zachodzi tutaj całe szereg zmian w naszej psychice, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne.

Zdrowym sposobem odżywiania się od dawna interesuje się psychologia Dieta bogata w odpowiednie składniki ma bowiem znaczny wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu. Dzieje się to dzięki dostarczaniu do organizmu odpowiedniej ilości witamin, zawartych w pożywieniu. Jeśli więc czujemy się źle, należy sprawdzić czy jemy to co jest dla nas zdrowe, czy tylko to co nam smakuje i co można łatwo przygotować, bądź tanio zjeść na mieście.

Ważna jest tutaj dieta bogata w węglowodany, ponieważ odpowiadają one za regulację metabolizmu naszego organizmu. Odpowiedni metabolizm stymuluje produkcję hormonów i witamin, których niedobór może spowodować różne dolegliwości psychologiczne, w tym nawet depresję.

Pozostałe artykuły związane tematycznie z gotowaniem:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy witryna powinna być częściej aktualizowana?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt:

Emailpawel32[malpa]wp.pl
Tel(028) 371 97 29
MiastoZielona Góra

Kategorie:

Komentarze: